Samochody Ciężarowe Na Placu Budowy

Przemek Sawicki 16.08.2017

Problematycznie byłoby w obecnych czasach wyobrażać sobie jakieś przedsiębiorstwo budowlane, które oprócz wielkiego sprzętu budowlanego takiego jak przykładowo koparki, spychacze lub zwyżki nie posiadałoby choć kilku samochodów ciężarowych. Wszechstronność samochodów ciężarowych na którymkolwiek polu zawsze kwalifikowała je do wykorzystania na obszarze budowy. Jakkolwiek najczęściej na ulicach zauważamy ciężarówki przewożące bagaże to jednak wszelki producent ciężarówek dopuszcza możliwość przystosowania bazowego pojazdu ciężarowego do świadczenia charakterystycznych funkcji na rzecz budownictwa.

Na podwoziu ciężkiego samochodu ciężarowego można chociażby przymocować skrzynię podnoszoną hydraulicznie robiąc z niej wywrotkę. Podwozie takiego masywnego pojazdu perfekcyjnie przydaje się również do zamontowania, jakże potrzebnego w trakcie wznoszenia większych budowli, dźwigu. Trochę bardziej incydentalnie zaobserwować możemy na ulicy betoniarki, częstokroć ze specjalnym akcesorium takim jak pompa do betonu, która pozwala aplikować w poręcznej formie beton prosto ze zbiornika.

betoniarka

Należy przy tym mieć na uwadze iż moc takich samochodów musi być adekwatna do ładunku jaki muszą one wozić. Tutaj nie wystarczy zwykły silnik, musi on być do tego stopnia wydajny by umożliwić poruszanie się ciężarówki w zwykle bardzo ciężkich warunkach terenowych na placu budowy. Gdzieniegdzie może to być błoto, gdzie indziej z kolei teren może być piaszczysty i grząski, a ciężarówka musi mieć moc aby przejechać w dowolnych warunkach. W przypadku silników do tych masywnych pojazdów nie ma miejsca na kompromisy, nawet większym kosztem zużycia paliwa (sprawdź również: www.silnikidomaszyn.pl/silniki-do-maszyn/).

Powszechny ekwipunek takiej specjalistycznej ciężarówki może służyć przez lata bowiem jest on sporządzony z solidniejszych materiałów, a w przeciwieństwie do sektora pojazdów osobowych rynek pojazdów użytkowych nie jest w taki sposób wrażliwy na sztuczki marketingowe mające na celu zwiększenie sprzedaży. Firmy budowlane kupujące takie pojazdy mają rzetelnie podliczoną rentowność użytkowania każdego pojazdu jaki mają do dyspozycji.

Przemek Sawicki