Prawo Budowlane, A Działalność Na Swojej Działce.

Przemek Sawicki 22.09.2018

Budowa domu czy innego obiektu budowlanego w Polsce podlega odpowiednim przepisom i regulacjom. Niestety wiele z nich nie jest znane zwykłemu szaremu obywatelowi. Dlatego bardzo ważną kwestią jest, aby planując budowę czy rozbudowę lub inną inwestycję na swojej działce zaznajomić się z obowiązującym prawem. Przepisy budowlane są czasami bardzo skomplikowane i często niezrozumiałe. Najlepiej w tej sprawie udać się do osób, które mają do czynienia z tym na co dzień i prawo budowlane nie jest im obce.

robotnik budowlany

Dla niektórych może wydawać się dziwnym to, że państwo tak bardzo ingeruje w to co chcemy i w jaki sposób chcemy robić na własnej działce. Ale bez konkretnych przepisów trudno byłoby nadzorować i kontrolować wiele spraw. Niestety przepisy budowlane w Polsce potrafią niejednego zaskoczyć, a czasami nawet zbulwersować. Co nie dziwni, ponieważ wiele przepisów prawa budowlanego jednak jest zbyt rygorystycznych i narzuconych z góry. Pomimo tego prawo budowlane jest jakie jest i bezsprzecznie należy go przestrzegać. Chyba, że wolimy zostać oskarżeni o samowolkę budowlaną, a co za tym idzie ponieść przewidziane kary.

Warto zastanowić się zatem i dokładnie przemyśleć wszelkie sprawy prawne zanim zaczniemy cokolwiek działać w kwestiach budowlanych na swoim terenie.

Przemek Sawicki